Below are the registered delegates for Minnesota Legion Boys State as of May 31. They are listed by their hometown, and not all have been sponsored by their hometown Legion Post (listed to the right).

First NameLast NameCitySchoolBoys State City
TheorenSolsengAdaAda - Borup HighMINNEAPOLIS
JosephFontaineAitkinAitkin High SchoolWINONA
LukeSundbladAlbert LeaAlbert Lea Senior HighWINONA
CalebTroeAlbert LeaAlbert Lea Senior HighST PETER
PeterSchneiderAlbertaMorris Area High SchoolROCHESTER
PaytonGrandgenettAlexandriaJefferson Senior HighST PETER
DanielWorthingtonAndoverSt. Francis High SchoolHIBBING
HunterWallaceAndoverAnoka H.S.ANOKA
JosephRamaleyAndoverAnoka H.S.ST PETER
NoahHansenAndoverANDOVERROCHESTER
SamuelBrysonAndoverANDOVERDULUTH
JudeSauveAndoverANDOVERDULUTH
JonathanMullenAndoverANDOVERMOORHEAD
AlexanderSatrangAndoverANDOVERST PAUL
KennethMcCumberAndoverANDOVERST CLOUD
ClaytonNeuenschwanderAnnandaleANNANDALE HIGH SCHOOLHIBBING
HunterSczepanskiArgyleStephen Public HighDULUTH
NicholasYutrzenkaArgyleStephen Public HighST PAUL
ZacharyKlaersArlingtonSibley East High SchoolST PAUL
CharlesBitzaneAskovEast Central High SchoolMOORHEAD
BrettHedtkeAtwaterACGC SchoolsDULUTH
JoseSaucedaAtwaterACGC SchoolsHIBBING
ShaneJohannsenAustinAustin High SchoolMANKATO
WilliamBartemesAustinAustin High SchoolHIBBING
RenoHeadleeAvonRocori High SchoolWINONA
KevinLambAvonAlbany Area H.S.AUSTIN
TyEricksonBagleyBagley High SchoolMOORHEAD
JordanLoilandBagleyBagley High SchoolWINONA
PaulVogtBarnumBARNUM H.S.AUSTIN
LucasHabermanBattle LakeBattle Lake Public SchoolWINONA
KalvinKrauseBaudetteLake of the Woods H.S.WINONA
TaylorLesmeisterBaxterBrainerd H.S.ST PAUL
JosephKlodtBeardsleyC.G.ST PETER
AdamSchugBeckerBECKER HIGH SCHOOLDULUTH
AustinHillBeckerBECKER HIGH SCHOOLROCHESTER
JonahKuskeBelle PlaineWest Lutheran H.S.ROCHESTER
ChristopherDiekmannBelviewRedwood Area SchoolsST PAUL
DonaldLetsonBemidjiBemidji HighST CLOUD
JacobBlockBig LakeBig Lake High SchoolROCHESTER
JesseNoltingBird IslandBold H.S.DULUTH
SpencerHammerstenBlaineNorth Lakes AcademyROCHESTER
NathanZuidemaBlomkestMacCray High SchoolST PAUL
BrendanKleinBloomingtonBloomington JeffersonWINONA
SeanBanniganBloomingtonBloomington JeffersonMOORHEAD
MaxTillotsonBloomingtonBloomington JeffersonST CLOUD
HenryFronkBloomingtonBloomington JeffersonST PETER
JeremyKuochBloomingtonThomas Jefferson H.S.MINNEAPOLIS
BenjaminPaulBloomingtonKENNEDY HIGH SCHOOLMANKATO
ChristopherLelandBlue EarthBlue Earth AreaHIBBING
KellenJacobsBlue EarthBlue Earth AreaST PAUL
CalebChristensenBrainerdBrainerd H.S.AUSTIN
AnthonyBlomBrandonBrandonMOORHEAD
MichaelRadigBreckendridgeBreckenridgeAUSTIN
HenryLiedlBreezy PointPequot LakesDULUTH
MohitUppalBrooklyn ParkPark CenterDULUTH
RobertJohnsonBrooklyn ParkPark CenterHIBBING
HamzehSaltiBrooklyn ParkOsseo High SchoolWINONA
DongBuiBrooklyn ParkOsseo High SchoolAUSTIN
DerekShervheimBrunoEast Central High SchoolST PETER
ZacharyAlmichBuffalo LakeBuffalo Lk-Hector High SchoolWINONA
AndrewCarterBurnsvilleApple ValleyHIBBING
AaronRipplingerBurtrumUPSALA HIGH SCHOOLROCHESTER
SamuelMaroltByronByronST PETER
DrewWeidnerCannon FallsRandolphDULUTH
JeremyPuffCedarSt. Francis High SchoolWINONA
ParkerLeidingCeylonMartin County WestANOKA
KeganEdwardsChamplinChamplin ParkANOKA
MichaelChristoffelsChandlerPelican RapidsAUSTIN
LoganKluisChandlerMurray County CentralDULUTH
CarsonBeckmanChanhassenHoly Family CatholicDULUTH
RileyVreemanChanhassenChanhassen High SchoolROCHESTER
DalyMyersChanhassenChanhassen High SchoolAUSTIN
PeterAugdahlChaskaChaska High SchoolMINNEAPOLIS
WesleyBrownChatfieldDover - Eyota H.S.MOORHEAD
MichaelDunneChisago CityChisago LakesHIBBING
JordanParshallCircle PinesCENTENNIALANOKA
GrantWennerbergClear LakeFoley H.S.ST CLOUD
JavvAndersonCloquetCloquet High SchoolROCHESTER
MichaelSchultzCokatoDassel/CokatoMANKATO
JakebBrowerCottonwoodLakeviewROCHESTER
ChandlerSt. MichelCrookstonCrookston Central HighST PAUL
MichaelKostrzewskiCrookstonCrookston Central HighROCHESTER
KyleUnzeitigCrosbyCrosby-Ironton H.S.ANOKA
NicholasFischerDanubeRENVILLE HIGH SCHOOLDULUTH
JordanHaapalaDasselDassel/CokatoANOKA
IanOlsonDeer CreekWadena-Deer CreekST CLOUD
SpencerTibbettsDeer RiverDeer River H.S.ST CLOUD
BenjaminEbyDeer RiverDeer River H.S.ST PETER
DanielClarkDelanoDelanoAUSTIN
SamuelNolanDelanoDelanoHIBBING
ColtonAllenDexterSOUTHLANDMINNEAPOLIS
KyleDosanDuluthDenfeldROCHESTER
MarkFoldesiDuluthDenfeldHIBBING
PaytonRengelDuluthDULUTH MARSHALLAUSTIN
KarlBadgerDuluthDuluth East High SchoolMINNEAPOLIS
PaulManningDuluthDuluth East High SchoolMOORHEAD
KalvenBoninDuluthLakeview Christian AcademyHIBBING
NicholasHolmDunnellMartin County WestMOORHEAD
EshanVarmaEaganEASTVIEW HIGH SCHOOLAUSTIN
BrettPetersonEast Grand ForksEAST GRAND FORKSAUSTIN
AndrewKnoppEast Grand ForksEAST GRAND FORKSMANKATO
AdamStevermerEastonUnited South CentralROCHESTER
SamWestermannEden PrairieEden PrairieAUSTIN
RileyTillittEden PrairieEden PrairieST CLOUD
BrendonLasinkerEden PrairieEden PrairieMOORHEAD
ThomasWuertzEden ValleyEden Valley/WatkinsMANKATO
ParkerSipesEdinaBenilde-St. Margaret'sROCHESTER
ReginaldWimbleyEdinaEDINA HIGH SCHOOLST CLOUD
SamuelPerszykEdinaEDINA HIGH SCHOOLWINONA
TylerGilbertEffieBigfork HighMANKATO
MarvinHeimerElktonSOUTHLANDMINNEAPOLIS
BrettHeikesEllsworthELLSWORTH PUBLICST CLOUD
AustinTadmanErskineWin-E-Mac H.S.ROCHESTER
BrandonChristiansonEvansvilleBrandonMANKATO
JamesHuismanEvansvilleEVANSVILLE HIGH SCHOOLROCHESTER
JacobPettitExcelsiorSOUTHWEST CHRISTIAN HIGHDULUTH
AndyNelsonExcelsiorHoly Family CatholicMOORHEAD
GregoryBowenEyotaDover - Eyota H.S.MINNEAPOLIS
LukeGordonFarmingtonRosemount H.S.AUSTIN
ArnoldBollandFergus FallsKennedy SecondaryAUSTIN
MasonWendtFoleyFoley H.S.MINNEAPOLIS
JosephRydelForest LakeForest LakeST PETER
DouglasMihelichForest LakeForest LakeMINNEAPOLIS
GrantTaylorForest LakeForest LakeST PAUL
ZacharyGermanyForest LakeNorth Lakes AcademyST CLOUD
AndrewFisherFranklinCEDAR MOUNTAINROCHESTER
MatthewBesteFreeportMelrose H.S.WINONA
FranklinAlexanderFridleySpring Lake Park H.S.ANOKA
RickOsborneFridleySpring Lake Park H.S.MOORHEAD
SethWeinandGarrisonAitkin High SchoolMOORHEAD
RobertMoeGhentMARSHALLMOORHEAD
AlexVan KeulenGhentMARSHALLHIBBING
AlanPrestebakGoodridgeGoodridge H.S.MINNEAPOLIS
MatthewBackerGracevilleClintonAUSTIN
WilliamFedje-JohnstonGrand RapidsGrand Rapids H.S.ROCHESTER
ConnorLaRoqueGrand RapidsGrand Rapids H.S.ST PAUL
BaileyVan BeckGrey EagleMelrose H.S.MOORHEAD
MichaelBrobstGryglaGrygla HighROCHESTER
HartHaugeHalstadNORMAN COUNTY WESTST PETER
JacobCarlsonHalstadNORMAN COUNTY WESTST PAUL
GiovanniSanchezHam LakeBlaineWINONA
CharlesLinderHarrisNorth Branch H.S.ANOKA
MatthewBoncichHastingsCretin-Derham HallMOORHEAD
SkylerRawlingHastingsHastings Sr. HighMANKATO
AlexBroderiusHectorBuffalo Lk-Hector High SchoolMOORHEAD
JackBroderiusHectorBuffalo Lk-Hector High SchoolDULUTH
CollinMorrisHewittBertha-HewittST PETER
LukeFenaHibbingHibbing H.S.ST PETER
AaronPetersonHoldingfordUPSALA HIGH SCHOOLMANKATO
DavidThunborg-ValentineHoustonHoustonST CLOUD
JackJagodzinskiHoward LakeHoward Lake - WaverlyMINNEAPOLIS
AlexBaldwinHumboldtLancaster HighMOORHEAD
WillHancuchIndependenceDelanoMOORHEAD
BrandonSchmitJacksonJacksonANOKA
JosephBrinkmanJacksonJacksonST PETER
DJRekerJasperLuverne H.S.AUSTIN
ReneCeledonJeffersRed Rock CentralST CLOUD
BenjaminEichholzJordanJordan H.S.ST PETER
KennyAlexanderJordanJordan H.S.ST CLOUD
SamuelLeonardJordanJordan H.S.AUSTIN
TheodoreZipoyKimballKimball Area High SchoolST CLOUD
ChristianOeltjenLake CityLincoln High SchoolMOORHEAD
MarkJacobsLake CrystalLake CrystalST CLOUD
JustinHansonLake ParkLake Park - AudubonHIBBING
SamuelWhiteheadLake ParkLake Park - AudubonMINNEAPOLIS
ToryHaglundLake ParkLake Park - AudubonST PETER
NathanJonesLakefieldJacksonWINONA
RossWickLakevilleLAKEVILLE HIGH SCHOOLST PAUL
PaulMakoLakevilleLAKEVILLE NORTH H.S.MOORHEAD
AveryScarsellaLakevilleLAKEVILLE NORTH H.S.DULUTH
JoelDericksonLambertonRed Rock CentralWINONA
KyleLawstuenLanesboroLanesboroMANKATO
EricHolstLanesboroLanesboroMANKATO
CalebSeboraLester PrairieLester PrairieDULUTH
WilliamGillachLindstromChisago LakesMANKATO
HunterSchultzLitchfieldLITCHFIELDHIBBING
ZacharyDornLitchfieldLITCHFIELDAUSTIN
MattLauerLittle CanadaRoseville Area HighROCHESTER
MitchellBurrLittle FallsLittle Falls Comm.WINONA
IanNorwoodLittle FallsLittle Falls Comm.HIBBING
AndrewSmisekLonsdaleUnknownMINNEAPOLIS
DaltonWenzelLuverneLuverne H.S.HIBBING
TylerGustafsonMadeliaMadelia PublicWINONA
BlakeTrygestadMadisonLac qui Parl ValleyST CLOUD
ZacharySplonskowskiMadisonLac qui Parl ValleyST PAUL
NicholasKuehnMahtomediMahtomedi H.S.HIBBING
WilliamCiposMankatoLoyolaANOKA
AndrewKlanderudMankatoMankato WestST CLOUD
AndrewQuirkMaple GroveWayzata H.S.MANKATO
JackPrazichMaple GroveWayzata H.S.ST CLOUD
TrevorGifftMaple GroveMaple Grove Senior HIghWINONA
ChristopherOrnerMaple GroveMaple Grove Senior HIghROCHESTER
JacksonWillardMaple LakeMaple Lake H.S.MINNEAPOLIS
MaxwellWildeMaplewoodHill-Murray HighDULUTH
JacobWillisMariettaLac qui Parl ValleyMINNEAPOLIS
SawyerStevensMarshallLakeview HighMANKATO
MichaelLarsonMarshallMARSHALLDULUTH
LestatClemmerMarshallMARSHALLST PAUL
AmielHassanMarshallMARSHALLROCHESTER
CollinReillyMarshallMARSHALLANOKA
RyanMichaletzMayerWatertown MayerMANKATO
NeilHeldtMayerWaconia H.S.ST PAUL
TravisKasterMcIntoshWin-E-Mac H.S.ANOKA
ZachPlanteMcIntoshWin-E-Mac H.S.HIBBING
PerPetersonMendota HeightsCretin-Derham HallANOKA
ChristopherProkoschMendota HeightsHENRY SIBLEYAUSTIN
GunnarZellmanMilacaMilaca High SchoolDULUTH
JacobSchmittMilroyTracy Area H.S.ANOKA
NoahSimmonsMinneapolisUnknownHIBBING
MichaelLindsayMinneapolisBenilde-St. Margaret'sANOKA
GavinChovan-SpenceMinneapolisRoosevelt H.S.MINNEAPOLIS
JackExlineMinneapolisHoly AngelMANKATO
GabrielPimslerMinneapolisSt. Louis Park High ScholST PAUL
ReinhartBoeserMinneapolisChesterton AcademyROCHESTER
JosephBuysseMinneotaMinneota Pubic H.S.AUSTIN
NicholasBattisMinnetristaMound Westonka H.S.ANOKA
JasonLinMontevideoMontevideo H.S.MANKATO
DamionLarsonMontevideoMontevideo H.S.MANKATO
KellyNordlingMontgomeryTri-City UnitedHIBBING
JordanWikMonticelloMonticello HighWINONA
AkiraShastriMoorheadMoorhead HighWINONA
LukeLillehaugenMoorheadMoorhead HighMINNEAPOLIS
WilliamBloniganMoorheadMoorhead HighMANKATO
ShaneStetklerMoorheadMoorhead HighANOKA
ZacharyMartinMoundMound Westonka H.S.ST CLOUD
AdamAbramsMoundWESTONKAMINNEAPOLIS
NicholasTurnquistMurdockBenson High SchoolANOKA
AnthonyMarinaroNashwaukNashwauk-KeewatinWINONA
SpencerStackNevisNevis H.S.DULUTH
ChristopherMolenaarNew LondonNew London-SpicerHIBBING
DannyMcDonnellNew PragueJordan H.S.ANOKA
NeilLindquistNew UlmNew Ulm H.s.ST PETER
JacobGangelhoffNew UlmCATHEDRAL HIGHMINNEAPOLIS
KristopherNguyenNew UlmCATHEDRAL HIGHST PETER
ConnorGunsburyNisswaBrainerd H.S.MINNEAPOLIS
AlexBenderNorth BranchNorth Branch H.S.ANOKA
JackLunderbyNorthfieldNorthfield High SchoolST PAUL
BenjaminErtlNorthfieldNorthfield High SchoolHIBBING
CharlesVojtaOronoaBLAKE HIGH SCHOOLWINONA
BrandonJohnsonOsagePark Rapids Area H.S.MANKATO
MatthewKonshokPark RapidsPark Rapids Area H.S.DULUTH
JacobMagesPaynesvillePaynesville High SchoolHIBBING
ThomasBrynildsonPelican RapidsPark Rapids Area H.S.ST PETER
OliverErholtzPequot LakesPequot LakesMINNEAPOLIS
DillonNicholsPequot LakesPequot LakesWINONA
LucasMummPequot LakesPequot LakesHIBBING
AdamGlenskiPequot LakesPequot LakesST CLOUD
JoshuaGudahlPequot LakesPequot LakesROCHESTER
EthanBergenPetersonRUSHFORD-PETERSONMINNEAPOLIS
JacobNorrPillagerBrainerd H.S.ST CLOUD
DylanHendricksonPine RiverPine River/BackusMINNEAPOLIS
JordanLelwicaPine RiverPequot LakesMANKATO
TysonWatersPipestonePipestone - JasperDULUTH
JacobyHuntPipestonePipestone - JasperST CLOUD
FrankCerarPlainviewPlainview High SchoolMOORHEAD
PatrickDoylePlymouthWayzata H.S.ROCHESTER
ThomasBerquistPlymouthWayzata H.S.WINONA
MiguelGonzalezPlymouthARMSTRONGMOORHEAD
RoryCalabriaPlymouthMaple Grove Senior HIghANOKA
ElijahFlandersPlymouthPROVIDENCE ACADEMYMINNEAPOLIS
ZacharySnufferPlymouthHeritage Christian AcademyST PETER
WillyFloodPorterMinneota Pubic H.S.ST PAUL
ReidBlairPrescottCretin-Derham HallROCHESTER
MatthewFritzPrincetonCathedralANOKA
BenjaminBoutainRamseyELK RIVER AREA HIGH SCHOLMOORHEAD
AidanDirlamRedwood FallsRedwood Area SchoolsHIBBING
SeanBarthelRichfieldEDINA HIGH SCHOOLST PETER
AlexSchmidtRochesterJohn MarshallST PETER
DanielPernoRochesterJohn MarshallMANKATO
GrantHellerRochesterJohn MarshallWINONA
BilalAbdelqaderRochesterJohn MarshallMINNEAPOLIS
SachchitMuraliRochesterJohn MarshallAUSTIN
MatthewLudowese-SkinnerRochesterLourdesST PAUL
JacksonPingreeRochesterMayoST CLOUD
LincolnPriebeRochesterMayoMANKATO
MackenzieKrowiorzRochesterRochester John MarshallMANKATO
JohnRainvilleRochesterCENTURYMOORHEAD
TheodoreCullenRogersSpectrum High SchoolST PETER
JaredBoomsRogersRogers High SchoolST CLOUD
DerekOlsenRoseauRoseau H.S.ST PETER
DanielKleiberRosemountRosemount H.S.ROCHESTER
StephenMyiabathuigRosevilleConcordia AcademyROCHESTER
AlecDonnellyRosholtWheaton High SchoolDULUTH
AdamHendrickRush CityRUSH CITY HIGH SCHOOLST PAUL
HunterBurnsRussellRussel-Tyler-RuthtonMANKATO
DevinTachenySandstoneEast Central High SchoolANOKA
SpencerZwienerSartellSartell High SchoolST PAUL
RichardPolipnickSauk CentreSauk Centre H.S.WINONA
AdamKronSauk RapidsFoley H.S.ST PAUL
SamuelKleinSavageBurnsville High SchoolROCHESTER
AlexanderSchwartzSebekaSEBEKA HIGH SCHOOLAUSTIN
SamBakerSherburnMartin County WestMINNEAPOLIS
JonahMayoSherburneMartin County WestWINONA
TannerLangeSherburneMartin County WestST PAUL
NoahGannawayShoreviewTOTINO-GRACEST CLOUD
LoganEricksonShoreviewMOUNDS PARK ACADEMYROCHESTER
RussellBayerlSilver LakeHoward Lake - WaverlyWINONA
LoganEricksonSouth HavenDassel/CokatoAUSTIN
TuckerPearsonSouth HavenRiverside Military AcademyST PETER
MatthewMendezSpring GroveSpring GroveMANKATO
KeenanSiminskiSpring GroveSpring GroveST CLOUD
HarrisonSpeltzSpring GroveSpring GroveAUSTIN
KhristianPikeSpring ValleyKingsland H.S.DULUTH
IsaacBeckerSpring ValleyKingsland H.S.ST PAUL
MackenzieFergusonSt AnthonyST. ANTHONY VILLAGEAUSTIN
GeoffreyDickinsonSt CloudApolloROCHESTER
ThomasRohrichSt PaulHardingST PETER
ChrisVanderzandenSt. CharlesCottger H.S.ROCHESTER
NoahBjorkSt. CloudApolloMINNEAPOLIS
CooperGraySt. CloudApolloST PAUL
MichaelFernlundSt. CloudTech HighMOORHEAD
NickOwensSt. Louis ParkSt. Louis Park High ScholMINNEAPOLIS
MichaelBurnsSt. Louis ParkPROVIDENCE ACADEMYAUSTIN
ChristianEiynckSt. MichaelSt. Michael-AlbertvilleST CLOUD
JakeHackenmuellerSt. MichaelSt. Michael-AlbertvilleST PETER
WilliamZastrowSt. PaulCretin-Derham HallMINNEAPOLIS
TaylorAndersonSt. PaulHardingMOORHEAD
KenjiCataldoSt. PaulMahtomedi H.S.WINONA
MatthewBisanzSt. PaulHighland Park Sr. HighDULUTH
JohnHsi HsiSt. PaulWashington Tech MagnetHIBBING
MoolahtaThaingSt. PaulWashington Tech MagnetST PAUL
PeytonMillsStephenStephen Public HighST PETER
BenjaminKielStillwaterMahtomedi H.S.DULUTH
MichaelSundbyStillwaterMahtomedi H.S.ANOKA
PedroAngulo-UmanaStillwaterStillwater Area H.S.MINNEAPOLIS
PeterSmithStillwaterStillwater Area H.S.ST PAUL
KodyGerardSturgeon LakeMoose LakeST CLOUD
AaronSparbyThief River FallsLincoln H.S.ST CLOUD
MaxwellAndersonThief River FallsLincoln H.S.HIBBING
NoahPetersThief River FallsMARSHALL COUNTY CENTRALDULUTH
JakobHicksTracyHOME SCHOOLEDHIBBING
MatthewViesselmanTrimontMartin County WestAUSTIN
ChadPetersonUnderwoodUnderwoodDULUTH
JordanLeinesVictoriaChanhassen High SchoolDULUTH
NicholasKrebsbachWaltersUnited South CentralST PAUL
TylerHelgesonWarrenWarren/AlvaradoST PAUL
ColeDuRandWatertownWatertown MayerST PAUL
RyneAlgerWatertownWatertown MayerWINONA
JonathonVoukWatertownWatertown MayerANOKA
CarterBlumWayzataOrono High SchoolMOORHEAD
MatthewDelkWelchCannon Falls H.S.ANOKA
JavierLara-RuizWheatonWheaton High SchoolST PAUL
GavinRinkeWheatonWheaton High SchoolMANKATO
ZacharySwigerdWillmarNew London-SpicerDULUTH
JonathanLindenWillmarWillmar Sr. HighAUSTIN
AlexReynoldsWillmarWillmar Sr. HighANOKA
JacksonMuldrowWillmarWillmar Sr. HighST PAUL
AustinGroveWillmarWillmar Sr. HighDULUTH
AaronAxfordWindomWindomDULUTH
DustinKoehnenWinstedWatertown MayerST PETER
ChrisKestingWoodburyNew Life AcademyANOKA
AndrewBergWoodburyEast Ridge High SchoolST CLOUD
JeffreyClintonWoodburyEast Ridge High SchoolMOORHEAD

Simeon Toronto, Andover

 

2013 Boys Nation President: Simeon Toronto 

2013 Governor: Simeon Toronto (Federalist) 

 Lt. Governor: Tommy Wolfe

Secretary of State: David Pelligrini

Attorney General: Cody Goodchild

State Auditor: Brandon Fabel

Chief Justice of the Supreme Court: Jed Rothstein

Associate Justices: Trey Tollefson and Matt Shupe 

 

2013 Boys State Gubernatorial Candidates

Federalist Party: Simeon Toronto

Nationalist Party: Brian Hastings

 

2013 Boys State Mayors

  •  City of Anoka – Tyler Johnson
  •  City Of Austin – Tommy Wolfe
  •  City of Duluth – Simeon Toronto
  •  City of Hibbing – Steven Pfahning
  •  City of Mankato – Brian Hastings
  •  City of Minneapolis – Nick M. Rappe
  •  City of Moorhead – Thomas Djerf
  •  City of Rochester – Charlie Trochlil
  •  City of St. Cloud – Cory Jacques
  •  City of St. Paul – Sean Heaton
  •  City of St. Peter – Merrick Johnson
  •  City of Winona – Matt Barry 

Registration for the 2014 session of Minnesota American Legion Boys State will open in the spring of next year.

Boys State Interest Form
If you think you have what it takes to succeed at Boys State, please fill out this application below. We will review it, and someone from our office will be contacting you shortly.

Filling out this form does not guarantee a spot at Boys State!

NO forms will be accepted after May 5th - no exceptions
  • - -

Follow Us

Twitter           Facebook

Copyright 2012 © by Minnesota American Legion Boys State